Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Marek Saj. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Wójt Gminy Trzeszczany Panią Anetą Karpiuk oraz Przewodniczącym Rady Gminy Trzeszczany Panem Markiem Rysiem, a także Radni gminni.
Wśród obecnych byli również:
• poczty sztandarowe OSP z Drogojówki i Majdanu Wielkiego,
• Pani Irena Olszewska – prezes ŚZŻAK Koła Rejonowego w Trzeszczanach,
• Pan Bolesław Duma – prezes NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”,
• Pan Witold Mil – przedstawiciel Rady Lubelskiej Izby Rolniczej,
• Pan Mirosław Mazurek – reprezentujący Lasy Państwowe,
• zaproszeni goście, rodziny ofiar oraz mieszkańcy Drogojówki.
Po zakończeniu Eucharystii głos zabrała Wójt Gminy Trzeszczany, Pani Aneta Karpiuk, która w swoim przemówieniu podkreśliła wagę pielęgnowania pamięci o lokalnych bohaterach oraz tragicznych losach mieszkańców w czasie II wojny światowej.
Następnie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem ofiar.
Honorową asystę przy pomniku pełnili żołnierze 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa. 
















