W sobotnie popołudnie 14 czerwca 2025 r. z okazji Dnia Działacza Kultury odbyła się Biesiada Kulturalna. Zorganizowana w plenerze impreza przyciągnęła wielu miłośników poezji oraz piosenki folklorystycznej i biesiadnej. Podczas imprezy można było również zwiedzić Obserwatorium Astronomiczne i obejrzeć gwiazdy na wieczornym niebie. W biesiadzie udział wzięli członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z Bogucic, Drogojowki, Leopoldowa, Majdanu Wielkiego, Mołodiatycz, Nieledwi, Ostrówka, Trzeszczan Pierwszych, Trzeszczan Drugich, Zaborzec oraz Zadębiec, Kluby Seniora „Platan” i „Pogodna Jesień” z Nieledwi, Klub Seniora „Cisza” z Trzeszczan, Klub Seniora „Pojednanie”, ,, Stowarzyszenie „Dziewczyny z pasją” z Nieledwi, zespoły śpiewacze „Echo”, „Stokrotki”, „Ostrowiacy”,oraz lokalne poetki z naszej Gminy Panie Jolanta Wołk, Janina Mazur , Stanisława Paterak. Mogliśmy podziwiać zarówno ich talenty wokalno-artystyczne jaki i delektować się przygotowanymi pysznościami. Pani Wójt Aneta Karpiuk wraz z Panią Dyrektor GOK Dominiką Daniluk-Okulską za ich starania, wkład włożony w prace społeczną, działalność kulturalną oraz promocję naszej Gminy, nagrodziły wszystkich uczestników podziękowaniem oraz bonem upominkowym.















