Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

W 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy Trzeszczany oddali hołd walczącym za wolną Polskę. Obchody odbyły się w piątek 11 listopada.Głównym punktem uroczystości była msza święta w kościele w Trzeszczanach, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ksiądz Marek Barszczowski, a homilię wygłosił ksiądz kanonik Włodzimierz Kwietniewski. Eucharystię poprzedziła wzruszająca część artystyczna, którą pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uczniowie miejscowej szkoły podstawowej.

Po mszy uczestnicy obchodów wysłuchali okolicznościowego przemówienia wójta gminy Trzeszczany Stanisława Czarnoty, który mówił m.in. o wartościach patriotycznych, podkreślając jak ważne jest wychowanie w duchu tych wartości, a także o poczuciu odpowiedzialności zarówno za "małe ojczyzny", jak i za cały kraj.

W eucharystii wzięły udział poczty sztandarowe szkół w Trzeszczanach, Mołodiatyczach i w Nieledwi, jednostek OSP w Trzeszczanach, Drogojówce, Zadębcach, Nieledwi, Majdanie Wielkim i w Mołodiatyczach, a także delegacje miejscowych kół Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i NSZZ Rolników Indywidualnych oraz młodzież szkolna i liczna grupa mieszkańców.

Kolejna część narodowego święta odbyła się przy pomniku, wzniesionym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gdzie uczestnicy obchodów złożyli kwiaty i zapalili znicze. Poszczególne delegacje, w tym przedstawiciele gminnych władz samorządowych z wójtem Stanisławem Czarnotą i przewodniczącym rady Mariuszem Pietnowskim oraz ksiądz Marek Barszczowski odwiedzili również cmentarz parafialny, by oddać hołd poległym za wolną ojczyznę.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/