Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

W niezwykle uroczystej oprawie 22 pary mieszkające na terenie gminy Trzeszczany świętowało w słoneczną środę dnia 14 lipca 2021 roku Jubileusz 50-cio lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyli znamienici goście na czele z Wójtem Gminy Trzeszczany Stanisławem Czarnotą i Przewodniczącym Rady Gminy Trzeszczany Mariuszem Pietnowskim.
Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w Parafii Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Trzeszczanach odprawioną przez Proboszcza Parafii Ks. Marka Barszczowskiego. W trakcie mszy małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia wymieniając się pocałunkiem. Na koniec otrzymali błogosławieństwo dedykowane specjalnie dla Jubilatów.
Druga część uroczystości odbyła się w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach. Szanownych Jubilatów oraz ich najbliższych wraz z przybyłymi gośćmi przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Monika Martyniuk.
Dla Jubilatów został przygotowany słodki poczęstunek, a jego smaku dopełniła muzyka w wykonaniu zespołu „Ostrowiacy”, któremu przewodził Pan Arkadiusz Pydyś.
Całej uroczystości skrzętnie przyglądała się Pani redaktor z Katolickiego Radia Zamość dokumentując min. wspomnienia i wzruszenia Jubilatów.
Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to co zostało osiągnięte w ciągu wspólnego życia. Nasi Jubilaci 50 lat temu zawarli związki małżeńskie, od tego dnia wiedli wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, za każdy siwy włos na ich skroni, Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu Państwa wręczył Wójt Gminy Trzeszczany Pan Stanisław Czarnota. Przy wręczaniu medali towarzyszyli: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Trzeszczanach Pani Monika Martyniuk, Przewodniczący Rady Gminy w Trzeszczanach Pan Mariusz Pietnowski, Ks. Marek Barszczowski Proboszcz Parafii w Trzeszczanach, płk. Ks. Eugeniusz Łabisz oraz pracownik Urzędu Gminy Pani Anna Prystupa.
Dostojnym Jubilatom wręczono także stosowne legitymacje podpisane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, kwiaty symbolizujące beztroskie i słoneczne dni, pamiątkowe listy gratulacyjne, słodycze zachęcające do poznawania „Smaków Naszych Ziem”.
Nasi Drodzy Jubilaci, zamieszkali na terenie gminy Trzeszczany doczekali Złotego Jubileuszu. Te wspólne 50 lat i więcej to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Akt dekoracji Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.
Jeszcze raz składamy Szanownym Jubilatom gratulacje za tak ważne wyróżnienie oraz tego pięknego Jubileuszu i życzymy kolejnych wielu lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzymy radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować następne jubileusze, bo tylko „Ludzie, którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją”.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/