1. Zgodnie ze zwyczajem, w dniu dzisiejszym, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, oznaczamy drzwi naszym mieszkań, pobłogosławioną w kościele kredą. Zechciejmy zachować ten zwyczaj, wypisując litery C+M+B (skrót: Chrystus Mieszkanie Błogosławi) i obecne cyfry roku 2019. Czynimy to na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego.

  • Zostanie pobłogosławione kadzidło i kreda, które wraz z węgielkiem będzie można nabyć po Mszach św.
  • Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby misji.

2. Dziś (06 I) — I niedziela miesiąca — po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18:00.

3. W czwartek (10 I) o godz. 16:00 w auli parafialnej Pani katechetka Małgorzata Walicka i nasza parafia zapraszają na przegląd JASEŁEK w wykonaniu dzieci z przedszkoli naszego miasta

4. W czwartek (10 I) Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. krucjata różańcowa z Maryją Królową Polski za Ojczyznę, aby była wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii.

5. W czwartek (10 I) zapraszamy na Godzinę Świętą — po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

6. W piątek (11 I) po Mszy św. zapraszamy na modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę (13 I) na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie świec dla dzieci komunijnych.

8. W przyszłą niedzielę (13 I) zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12:30 oraz odbędzie się Spotkanie Opłatkowe dla Róż Żywego Różańca w auli Parafialnej.

9. Msza św. o Duchu Świętym będzie odprawiona 14 stycznia o godz. 18:00.

10. Za tydzień zbiórka na Caritas naszej parafii.

11. Wśród gazet jest do nabycia „Echo Seminarium” redagowane przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

12. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ociosowej 36.

13. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 Pani katechetka Małgorzata Walicka z Przedszkola nr 5 na ul. Kolejowej, razem z dziećmi przedstawi Jasełka Bożonarodzeniowe. ZAPRASZAMY.

14. Dzisiaj (06 I) o godzinie 12:00 sprzed naszego kościoła wyruszy VI Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zachęcają wszystkich, aby tego dnia świętować razem i wziąć czynny udział w  narodowym kolędowaniu. „Odnowi oblicze ziemi” to hasło, które wybrzmi w drodze do Stajenki.

15. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej organizuje w okresie ferii zimowych Rekolekcje Powołaniowe dla młodzieży męskiej. Terminy:

  •  25-27 stycznia — kl. VII i VIII SP oraz III gimnazjum;
  •  08-10 lutego — młodzież ponadgimnazjalna

16. Plan wizyty Duszpasterskiej - kliknij tutaj