Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Gmina Trzeszczany ma pieniądze na przebudowę i modernizację budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Nieledwi. Środki z części Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", przeznaczonej dla terenów po dawnych Państwowych Przedsiębiorstwach Gospodarki Rolnej, powinny wystarczyć na pokrycie ponad 90 procent kosztów.- Kilka miesięcy temu na części budynku w Nieledwi ugiął się dach, dlatego musieliśmy wyłączyć ją z użytkowania. Dzięki środkom z "Polskiego Ładu" wymienimy dach na całym obiekcie, a oprócz tego zmodernizujemy wnętrze budynku - zapowiada pełniący obowiązku wójta gminy Trzeszczany Paweł Lipski.

Z "Polskiego Ładu" samorząd pozyskał 980 tysięcy złotych, a wkład własny powinien wynieść 2 procent, ale gmina planuje przeznaczyć na ten cel większe środki i rozszerzyć zakres robót. - Chcemy m.in. zaizolować posadzkę w dużej sali widowiskowej, wyremontować sanitariaty i odświeżyć ściany - wylicza Paweł Lipski.

Kosztorys planowanej inwestycji był przygotowany, ale teraz trzeba go rozszerzyć o prace modernizacyjne. Dokument ma być gotowy w połowie miesiąca, a to pozwoli na ogłoszenie przetargu na wykonanie robót, które powinny się zakończyć do grudnia tego roku.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa