Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Pisanka i palma z Nieledwi oraz palma z Trzeszczan Pierwszych będą reprezentować gminę Trzeszczany w czwartej edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Wszystkie prace już zostały przekazane do Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, które do końca tygodnia ma je dostarczyć do organizatorów z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.Współczesną pisankę z Nieledwi wykonała na szydełku Agnieszka Bracławska. Janina Mazur z miejscowości Trzeszczany Pierwsze zgłosiła na konkurs tradycyjną palmę wielkanocną, wykonaną m.in. z ziół, traw i czosnku oraz innych naturalnych surowców. Natomiast w kategorii palm współczesnych gminę Trzeszczany reprezentuje praca Wiesławy Martyniuk z Nieledwi, która przygotowała ją m.in. z papieru i bibuły.

Zgodnie z regulaminem propozycje ze wszystkich gmin muszą trafić do 17 marca do starostw powiatowych, a te mają je przekazać do CSK w Lublinie.

Finał regionalny tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną odbędzie się podczas wspólnej imprezy obrzędowej w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 kwietnia.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/