Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzeszczanach otrzyma z budżetu państwa dotację na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło w czwartek 23 lutego listę jednostek, które otrzymają pieniądze w sumie na prawie 680 pojazdów.OSP w Trzeszczanach to jedyna jednostka w gminie, która działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, a tylko takie mogły otrzymać dofinansowanie. Dzięki temu kupimy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi wysłużonego "Forda". Pieniądze z budżetu państwa powinny wystarczyć na pokrycie połowy kosztów, a resztę dołożymy z naszego budżetu - zapowiada wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.

Miejscowa OSP ma jeszcze ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy "Tatra", który przed dwoma laty otrzymała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.
Przetarg na dostawę nowego pojazdu ma być ogłoszony wiosną, a realizacja zamówienia jest planowana na drugą połowę 2023 roku.

Gmina Trzeszczany jest jedną z trzech w powiecie hrubieszowskim, które otrzymają wsparcie MSWiA. Nowe samochody będą mogły kupić także gminy Hrubieszów i Werbkowice.

Łącznie dzięki środkom z budżetu państwa do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich i 78 ciężkich wozów.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/