Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Pojemnik na nakrętki

Gmina Trzeszczany dołączyła do samorządów, które angażują się w pomoc chorym, zbierając kolorowe korki. Właśnie kupiła specjalny pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki, które będą sprzedawane, a dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.Pojemnik stanął na placu przy urzędzie gminy, który razem z otoczeniem przeszedł gruntowny remont. To co zostanie zebrane "do serca" zostanie przekazane do recyklingu, a pieniądze trafią na pomoc potrzebującym.

Takie wsparcie nic nie kosztuje. Wystarczy przed wyrzuceniem pustej butelki odkręcić nakrętkę, a po uzbieraniu większej ilości korków, wrzucić je do "serduszka". W ten sposób nie tylko można pomóc potrzebującym, ale również zadbać o środowisko. Korki są bowiem przetwarzane, ale by pomoc była skuteczna potrzebne są duże ilości surowca.
W pomoc potrzebującym mogą się zaangażować m.in. lokalni liderzy, którzy w tym miesiącu wezmą udział w Akademii Ekonomii Społecznej, organizowanej przez miejscowy samorząd razem z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej z Lublina. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak działają przedsiębiorstwa społeczne i inne podmioty ekonomii społecznej oraz jak pozyskują pieniądze na swoją działalność.

Organizatorzy obrad zapraszają na nie przedstawicieli kół gospodyń wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych i innych lokalnych liderów.

Akademia Ekonomii Społecznej jest planowana na 21 lutego w świetlicy w Trzeszczanach Pierwszych, ale zgłoszenia chętnych są przyjmowane do 14 lutego. Zainteresowane osoby mogą się zapisywać telefonicznie pod numerem: 84 657 50 59 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/