Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Centrum gminy Trzeszczany wygląda już zupełnie inaczej niż przez ostatnich kilkadziesiąt lat. To efekt zakończonej właśnie termomodernizacji budynku urzędu gminy, w którym swoje siedziby mają również ośrodek kultury, policja i poczta oraz nowego zagospodarowania terenu wokół obiektu.Realizacja inwestycji rozpoczęła się w ubiegłym roku w wakacje, a jej oficjalne zakończenie odbyło się w środę 1 lutego.

Dzięki wsparciu z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" budynek stał się bardziej estetyczny, reprezentacyjny i tańszy w utrzymaniu. Obiekt wybudowany ponad 40 lat nigdy tak gruntownie nie był remontowany. Zastosowane teraz rozwiązania spowodowały, że nie tylko lepiej się prezentuje i jest oszczędny, ale również bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Firma, która wygrała przetarg m.in.: dociepliła ściany zewnętrzne, wykonała nową elewację i podjazd dla osób niepełnosprawnych, wymieniła drzwi wejściowe i część dachu, na którym wcześniej był położony eternit. - Nowe są również oprawy oświetleniowe LED, a także kaloryfery i piec na pellet, który zastąpił urządzenie olejowe. Budynek jest też wyposażony w instalację fotowoltaiczną, a na placu przed urzędem stare betonowe płyty zastąpiliśmy nową nawierzchnią z kostki oraz wymieniliśmy ogrodzenie od frontu - wylicza wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota, który podczas środowej uroczystości podsumował inwestycję.

Na nowym placu stanęło również "serce pomocy", do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Ze zebraniu odpowiedniej ilości zostaną one przekazane do recyklingu, a dochód przekazany na pomoc potrzebującym.

Obiekt poświęcił proboszcz miejscowej parafii ksiądz Marek Barszczowski, a wśród gości byli poseł Tomasz Zieliński, Monika Zawiślak z zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, radni gminy, sołtysi i inni mieszkańcy.

Zakończona właśnie inwestycja kosztowała 3 miliony 550 tysięcy złotych, z czego 2 miliony 970 tysięcy złotych to środki, które gmina pozyskała z "Polskiego Ładu".

 

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/