Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Koncert kolęd

Tegoroczny koncert kolęd i pastorałek z udziałem artystów z gminy Trzeszczany odbędzie się w nowym miejscu i nowym terminie. Tym razem będzie ich można posłuchać z kościele w Trzeszczanach w niedzielę po Święcie Trzech Króli.Przez wiele lat koncert odbywał się w święto Objawienia Pańskiego w sali widowiskowej Domu Kultury w Nieledwi, która ze względu na stan techniczny na razie jest wyłączona z użytkowania. Stąd decyzja o przeniesieniu koncertu do kościoła w Trzeszczanach i zmiana tradycyjnego terminu z 6 na 8 stycznia.

W programie znajdą się zarówno dawne kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach, jak i współczesne utwory, nawiązujące do Bożego Narodzenia. Podczas niedzielnego koncertu pod hasłem "Śpiewajmy i grajmy mu...", który rozpocznie się o 13.00, wystąpią grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach. Będą to zespoły śpiewacze "Echo" z Trzeszczan i "Stokrotki" z Nieledwi, "Zorzanie" z Zadębiec, Zespół Ludowy "Ostrowiacy" z Kapelą z Ostrówka i "Niepokorni" oraz duet wokalny Julia i Zosia.

Na wspólne popołudnie w świąteczno-noworocznej atmosferze zapraszają wójt gminy, proboszcz parafii i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzeszczanach.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/