Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Gmina Trzeszczany kończy stary rok z nowym budżetem. W uchwale, którą rada gminy przyjęła na sesji w czwartek 29 grudnia, jest zapisanych ponad 37 milionów 580 tysięcy dochodów i wydatki przekraczające 43 miliony złotych.- Na inwestycje zaplanowaliśmy ponad 150 procent więcej pieniędzy niż na 2022 rok. Tym razem na wydatki inwestycyjne mamy w budżecie ponad 25 milionów 400 tysięcy złotych, a plan na kończący się rok zakładał około 10 milionów złotych. Większość zadań będzie współfinansowana z programów krajowych i funduszy unijnych - podkreśla wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.

Dzięki wsparciu z Programu Inwestycji Strategicznych w 2023 roku samorząd chce zrealizować trzy projekty o szacunkowej wartości ponad 17 milionów złotych. Znaczna część tych środków, bo około 10 milionów 800 tysięcy złotych, została zapisana w budżecie na budowę i przebudowę 16 odcinków dróg o łącznej długości około 9 kilometrów. Z "Polskiego Ładu" gmina ma do wykorzystania na te zadania ponad 9 milionów złotych.
Kolejnych około 4 milionów rada gminy zabezpieczyła na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Nieledwi. W tym przypadku dotacja z "Polskiego Ładu" sięga 3 milionów 600 tysięcy złotych.
W planach jest również modernizacja stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków oraz przebudowa 2 odcinków dróg w Leopoldowie. Szacuje się, że te inwestycje będą kosztować około 2,5 miliona złotych, a środki z części "Polskiego Ładu" przeznaczonej dla terenów po byłych PGR powinny wystarczyć na pokrycie 98 procent kosztów.
W przyszłym roku Gmina Trzeszczany skorzysta także z dotacji, którą pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. W budżecie na 2023 rok jest prawie 3,5 miliona złotych na zakup i montaż prawie 160 zestawów kolektorów słonecznych oraz niemal 100 instalacji fotowoltaicznych. Dotacja z RPO WL zostanie wykorzystana na pokrycie około 60 procent kosztów tej inwestycji.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/