Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Mieszkańcy kolejnej miejscowości w gminie Trzeszczany mają miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W Mołodiatyczach powstała siłownia zewnętrzna, którą w całości sfinansowała gmina.

Na placu przy Szkole Podstawowej, którą prowadzi lokalne stowarzyszenie, do dyspozycji amatorów aktywnego wypoczynku są m.in. wioślarz, steper, orbitrek, rower, biegacz, wyciskacz, twister i kilka innych urządzeń do ćwiczeń.

silownia molodiatycze 2

Z podobnego sprzętu już korzystają mieszkańcy dwóch innych miejscowości w gminie. - Siłownie zewnętrzne działają w Trzeszczanach przy szkole podstawowej i w Nieledwi przy stadionie. Utworzenie kolejnej - w Mołodiatyczach - oznacza, że teraz miejsca, umożliwiające siłowy trening w plenerze, mamy we wszystkich miejscowościach, w których są podstawówki - podkreśla wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.

Najnowsza siłownia kosztowała prawie 40 tysięcy złotych. Wójt Stanisław Czarnota wierzy, że są dobrze zainwestowane środki i zachęca do korzystania z nowego obiektu zarówno młodszych, jak i dorosłych mieszkańców.

silownia molodiatycze 1

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/