Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Gmina Trzeszczany podpisała w poniedziałek 28 listopada umowy z firmami, które kupią i zamontują instalacje, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Popularne solary i panele fotowoltaiczne powinny być zamontowane do połowy przyszłego roku, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej.
Podpisanie umowy na OZEZanim doszło do podpisania umów z wykonawcami robót wszyscy uczestnicy projektu wpłacili co najmniej jedną ratę wkładu własnego. Ten, w zależności od rodzaju i mocy instalacji, waha się od 2,5 do około 5 tysięcy złotych.

Podpisanie umowy na OZE

- Dzięki wsparciu Unii Europejskiej zostanie zakupionych i zamontowanych 159 zestawów kolektorów słonecznych i 97 zestawów instalacji fotowoltaicznych - przypomina wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota, który w asyście skarbnik Michaliny Kiecany podpisał umowy z wykonawcami robót. Wszystko będzie kosztować ponad 3 miliony 350 tysięcy złotych. Około 60 procent tej kwoty będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a pozostałe 40 procent będzie podzielone równo między budżet gminy i zainteresowanych mieszkańców.

Podpisanie umowy na OZE

Jeśli pogoda będzie sprzyjać pierwsze prace mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/