Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Na słodko promujemy gminę

Przed rokiem orzechy, a teraz gruszki są obowiązkowym składnikiem ciast i ciasteczek, które będą oceniane w tegorocznym konkursie kulinarnym, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach. Propozycje można zgłaszać do 2 grudnia, a wyniki będą ogłoszone tydzień później.

W konkursie "Kobiety i gruszki - Na słodko promujemy gminę Trzeszczany" mogą wziąć udział mieszkanki gminy, które pieką w małej skali ciasta i ciastka, tradycyjnymi metodami, opartymi na lokalnej tradycji i zwyczajach.

Organizatorzy zastrzegają, że oceni jury może zostać poddanych maksymalnie 30 propozycji, dlatego ważna jest kolejność zgłoszeń. Członkowie komisji będą brać pod uwagę nie tylko oryginalność i walory smakowe, ale również wygląd i sposób dekoracji ciasta.

Zainteresowane gospodynie powinny wypełnić kartę zgłoszeniową, która jest dostępna na stronie: www.goktrzeszczany.pl oraz w siedzibie ośrodka kultury i bibliotekach. Dokument trzeba przekazać osobiście do GOK, a konkursową pracę dostarczyć 9 grudnia do świetlicy wiejskiej w
Trzeszczanach, gdzie odbędzie się tradycyjne podsumowanie kulinarnych zmagań, połączone z degustacją.

Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 84 65 75 079.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/