Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

 

ZŁOTE GODY 2022

25 listopada małżeństwa z gminy Trzeszczany, które mogą poszczycić się ponad pięćdziesięcioletnim i sześćdziesięcioletnim pożyciem małżeńskim świętowały swój jubileusz.
Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w Kościele Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Trzeszczanach. Mszę Świętą sprawował ksiądz proboszcz Marek Barszczowski. W trakcie mszy jubilaci odnowili przysięgę małżeńską oraz otrzymali dedykowane specjalnie dla nich błogosławieństwo.
Druga część uroczystości odbyła się w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach. Małżonków oraz przybyłych gości przywitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Monika Martyniuk. Wójt Gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota odznaczył "złote pary" medalami oraz legitymacjami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez prezydenta RP. Następnie wręczył wszystkim, także "diamentowym jubilatom" kwiaty, upominki oraz listy gratulacyjne. Do gratulacji i życzeń dołączyli kierownik USC Monika Martyniuk, przewodniczący rady gminy Mariusz Pietnowski, ksiądz Marek Barszczowski i ksiądz kanonik Włodzimierz Kwietniewski.
Co najmniej 50-letnim stażem małżeńskim mogą się poszczycić: Grażyna i Jan Kociachowie, Zofia i Bronisław Jańczukowie, Martyna i Zdzisław Korzanowie, Stanisława i Kazimierz Gruszkowie, Zofia i Zbigniew Karpiukowie, Jadwiga i Stanisław Januszewscy, Barbara i Bolesław Dumowie, Maria i Stanisław Łukiewiczowie, Halina i Wacław Kwiatkowscy, Maria i Antoni Drozdowie, Zofia i Bogusław Najowie, Henryka i Kazimierz Orlonowie, Barbara i Piotr Hawrylukowie, Alicja i Czesław Sykutowie, Teresa i Roman Skwarkowie, Urszula i Tadeusz Płońscy, Janina i Marian Gietkowie, Bogusława i Edward Mojsymowie, Bogusława i Jan Gałanowie oraz Bożena i Henryk Jóźwiakowie.
Jubileusz 60-lecia obchodzili: Teresa i Stanisław Bartosiukowie, Marianna i Edward Kądziołkowie, Maria i Stefan Luchowscy, Antonina i Eugeniusz Małeccy, Krystyna i Zygmunt Najczukowie, Zofia i Stanisław Wojczukowie, Czesława i Eugeniusz Wysoccy oraz Czesława i Zdzisław Wysoccy.
Podczas świętowania symboliczną lampką szampana wzniesiono toast, zespół "Stokrotki" z Nieledwi zaintonował tradycyjne "100 lat", a goście zostali uraczeni słodkim poczęstunkiem.

28 listopada pary, które nie mogły wziąć udziału w piątkowej uroczystości odwiedzili wójt Stanisław Czarnota i kierownik USC Monika Martyniuk, by przekazać medale, legitymacje i gratulacje.

 

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/