Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Uczniowie z gmin Hrubieszów, Werbkowice i Mircze będą reprezentować powiat hrubieszowski w wojewódzkim etapie 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Jan Hejna, Zuzanna Musur, Kacper Kalemba i Roksana Jaśkiewicz zdobyli nominacje podczas turnieju powiatowego, który odbył się we wtorek 22 listopada w Trzeszczanach. W miejscowym ośrodku kultury we wtorkowe przedpołudnie pojawiło się 20 recytatorów, którzy rywalizowali o prawo udziału w kolejne rundzie zmagań w kilku kategoriach wiekowych.

Spośród najmłodszych uczestników z klas I - III szkół podstawowych nominację zdobył Jan Hejna ze Szkoły Podstawowej w Moniatyczach w gminie Hrubieszów. W kategorii recytatorów z klas IV - VI najlepiej wypadła Zuzanna Musur ze Szkoły Podstawowej w Sahryniu w gminie Werbkowice, a wśród najstarszych uczestników z klas VII - VIII jurorzy nominowali jej starszego kolegę Kacpra Kalembę. Czwartą nominację, także w najstarszej kategorii wiekowej, zdobyła Roksana Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Wiszniowie w gminie Mircze.

Ponadto jurorzy przyznali trzy wyróżnienia, na które ich zdaniem zasłużyli - Jakubas Giduch ze Szkoły Podstawowej w Teratynie w gminie Uchanie, Lena Stefańska ze Szkoły Podstawowej w Moniatyczach i Wiktoria Salomon ze Szkoły Podstawowej w Sahryniu.

Wszyscy wystąpią w turnieju wojewódzkim tegorocznego konkursu, który odbywa się pod hasłem "Współczesność", pod koniec listopada w Lublinie.

Uczestników eliminacji powiatowych oceniali - zastępca dyrektora biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Artur Sępoch, animatorka kultury i instruktor do spraw teatru w Hrubieszowskim Domu Kultury Jolanta Głowacz, autorka książek dla dzieci i dorosłych Małgorzata Skowron oraz instruktorka do spraw recytacji i kierownik filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie Marzanna Muzyczuk.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/