Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Trójka uczniów z gminy Trzeszczany - Igor Paszczuk, Jessica Szewierszenko i Małgorzata Harczuk wystąpi w powiatowym etapie 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy zdobyli nominacje podczas turnieju gminnego, który odbył się we wtorek 15 listopada w miejscowym ośrodku kultury.Igor Paszczuk z III klasy Szkoły Podstawowej w Nieledwi zdobył uznanie jurorów interpretacją wiersza "Okulary" Juliana Tuwima. Jego szkolna koleżanka Jessica Szawierszenko z klasy V otrzymała nominacje za "Zebrę" Ludwika Jerzego Kerna, a Małgorzata Harczuk z VII klasy Szkoły Podstawowej w Mołodiatyczach została nominowana za utwór pod tytułem "Hamlet" Sławomira Mrożka.

Oprócz nominowanych we wtorkowych eliminacjach gminnych wzięły udział Anna Jóźwiak ze Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach i Karolina Malinowska z SP w Nieledwi.

Występy recytatorów oceniały nauczycielki - Dorota Błaszczuk z Nieledwi, Agnieszka Stankiewicz z Mołodiatycz i Dorota Martyniuk-Skrzypczak z Trzeszczan.

Dyplomy i nagrody z rąk wójta gminy Trzeszczany Stanisława Czarnoty otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju gminnego, który rozpoczął dyrektor miejscowego ośrodka kultury Stanisław Wojczuk.

Turniej powiatowy tegorocznego konkursu, którego tematem tym razem jest "Współczesność" odbędzie się również w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach. Udział w przesłuchaniach, planowanych na wtorek 22 listopada o 10.00, zapowiedziało 20 recytatorów z wszystkich gmin powiatu hrubieszowskiego.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/