Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Jeszcze w tym tygodniu Gmina Trzeszczany rozpocznie wypłatę dodatku właścicielom domów i mieszkań, ogrzewanych drewnem kawałkowym, pelletem drzewnym, gazem LPG lub olejem opałowym.Na sesji, która odbyła się we wtorek 8 listopada, pieniądze na ten cel wprowadziła do budżetu rada gminy, a to oznacza, że już następnego dnia miejscowy ośrodek pomocy społecznej przekaże mieszkańcom pierwsze pieniądze.
- Z budżetu państwa otrzymaliśmy na ten cel 390 tysięcy złotych. Rozdysponujemy je na tych wnioskodawców, którzy najwcześniej zgłosili się po dodatek - zapowiada wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.
Kierownik miejscowego ośrodka pomocy społecznej Andrzej Bogatko szacuje, że otrzymane środki wystarczą na realizację 166 wniosków, które zostały złożone do 19 października. - Po tym terminie chętnych na nowe świadczenie jest zdecydowanie mniej, ponieważ na dzisiaj mamy 195 wniosków - dodaje Andrzej Bogatko.
Zgodnie z danymi, wpisanymi przez wnioskodawców, pieniądze zostaną przekazane przelewem na konto bankowe albo będą do odebrania w kasie GOPS w urzędzie gminy.
Podczas wtorkowej sesji rada gminy wprowadziła również do budżetu kolejną transzę środków na wypłatę dodatku węglowego. Tym razem do rozdysponowania będą 142 tysiące złotych, które powinny wystarczyć na realizację 47 wniosków. Wcześniej GOPS w Trzeszczanach wypłacił z tego tytułu prawie 2 miliony 230 tysięcy złotych dla 743 wnioskodawców spośród złożonych do tej pory ponad 1130.
Zgodnie z nowymi przepisami o dodatek węglowy mogą się teraz starać także gospodarstwa domowe, które wcześniej nie otrzymały tego świadczenia, ponieważ z tego samego adresu gmina mogła wypłacić pieniądze tylko jednemu wnioskodawcy. Obecnie liczba wniosków może być większa, jeśli starający się o dodatek ma oddzielny wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i oddzielną deklarację śmieciową. By otrzymać dodatek węglowy trzeba jednak złożyć nowy wniosek o wypłatę tego świadczenia.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/