Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

"Niech kształt mój rodzi się ze mnie, niech nie będzie zrobiony mi" - fragment "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza towarzyszy tegorocznej edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje dla wykonawców z powiatu hrubieszowskiego są planowane na drugą połowę listopada w Trzeszczanach, ale wcześniej odbędą się eliminacje gminne.Recytatorzy z gminy Trzeszczany mogą się zgłaszać do miejscowego ośrodka kultury do 8 listopada, a listę nominowanych poznamy tydzień później.
Tegoroczne prezentacje odbędą się pod hasłem "Współczesność". Pomysłodawcy konkursu podkreślają, że można ją rozumieć szeroko, uwzględniając twórczość zarówno Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, czy Stanisława Lema, jak i Joanny Bator, Filipa Zawady czy Olgi Tokarczuk.
Do rywalizacji mogą przystąpić uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli. Każdy z recytatorów będzie mógł zaprezentować jeden utwór prozatorski lub wiersz.
Najciekawsze recytacje zostaną nagrodzone upominkami i nominacjami do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach 22 listopada. Finał wojewódzki jest planowany na koniec miesiąca w Lublinie.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa