Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Mieszkańcy gminy Trzeszczany złożyli ponad 1000 wniosków o dodatek węglowy, z których 650 zostało już rozpatrzonych, a prawie 480 zostało wypłaconych. Wśród wnioskodawców są tacy, którzy według obecnych przepisów nie mogą otrzymać świadczenia, ale nowe zasady przyjęte przez Sejm dają im taką możliwość.W czwartek 20 października Sejm zmienił przepisy, dotyczące wypłaty dodatku węglowego. Jeśli zmiany wejdą w życie nowe świadczenie będzie przysługiwać więcej niż jednemu gospodarstwu domowemu, zamieszkałemu pod jednym adresem.

- Warunkiem mają być oddzielne wpisy do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i oddzielne deklaracje śmieciowe, ale na wejście w życie tych przepisów trzeba poczekać - mówi Andrzej Bogatko, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzeszczanach, który zajmuje się obsługą dodatku węglowego.

Po czwartkowej decyzji Sejmu nowelizację ustawy musi jeszcze zatwierdzić senat i podpisać prezydent.
Na razie gminy rozpatrują wnioski o wypłatę dodatku węglowego według obecnych przepisów. Zgodnie z tymi regulacjami z jednego adresu świadczenie przysługuje tylko jednemu wnioskodawcy, który złożył wniosek jako pierwszy.

Wnioski można składać do 30 listopada w ośrodkach pomocy społecznej, urzędach gmin albo przez internet. W tym ostatnim przypadku trzeba mieć kwalifikowany podpis elektroniczny lub profil zaufany.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/