Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzeszczanach rozpoczyna w środę 28 września wypłatę dodatku węglowego. W pierwszej kolejności pieniądze trafią na konta tych mieszkańców, którzy najwcześniej złożyli wniosek o nowe świadczenie.Na wypłatę dodatku węglowego gmina Trzeszczany otrzymała od wojewody lubelskiego ponad 2 miliony 275 tysięcy złotych. - O kolejności wypłat będzie decydować przede wszystkim data złożenia wniosku, który musi spełniać warunki określone w znowelizowanej ustawie. Ta wskazuje m.in., że na jeden adres można otrzymać jeden dodatek, przysługujący tej osobie, która złożyła wniosek jako pierwsza. Dlatego jeśli z jednego adresu będzie więcej wniosków zgodnie z przepisami musimy je zweryfikować - tłumaczy kierownik GOPS w Trzeszczanach Andrzej Bogatko.

W tym tygodniu ośrodek rozpoczął również przyjmowanie wniosków z tytułu wykorzystywania innych źródeł ciepła niż węgiel. W zależności od sposobu ogrzewania dodatek dla gospodarstwa domowego wynosi: 3 000 złotych na pellet drzewny lub inny rodzaj biomasy, 1 000 złotych na drewno kawałkowe, 500 złotych na gaz LPG albo 2 000 złotych na olej.
Dodatek do innych źródeł ciepła niż węgiel nie przysługuje gospodarstwom domowym, które skorzystały z dodatku węglowego, a warunkiem uzyskania świadczenia jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Oprócz GOPS wnioski można składać także przez internet, ale w takim przypadku trzeba mieć kwalifikowany podpis elektroniczny lub profil zaufany.

O dodatek z tytułu wykorzystywania innych źródeł ciepła niż węgiel można się starać do 30 listopada, a odpowiedni formularz i inne informacje w tej sprawie można znaleźć na stronie: www.trzeszczany.pl.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/