Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Zakończyła się przebudowa kolejnego odcinka drogi Trzeszczany - Bogucice w gminie Trzeszczany. Obecnie cała trasa, która jest bezpośrednim połączeniem z drogą powiatową Uchanie - Werbkowice, prowadzącą do drogi krajowej 74, ma nową, równą i szerszą jezdnię.Kierowcy korzystają z nowego odcinka od pewnego czasu, ale uroczyste zakończenie inwestycji odbyło się w poniedziałek 5 września.

Prace kosztowały ponad 1 milion 120 tysięcy złotych, z czego 800 tysięcy złotych stanowiły środki, które samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pierwszy odcinek drogi Trzeszczany - Bogucice został wykonany przed trzema laty. - Teraz prace były prowadzone na fragmencie o długości prawie 1400 metrów, gdzie jezdnia miała 5 metrów szerokości i była bardzo zniszczona. Poszerzyliśmy jezdnię do 5,5 metra, wzmocniliśmy podbudowę, położyliśmy nowy asfalt oraz wykonaliśmy odwodnienie, oznakowanie i zjazdy na posesje - wylicza wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.

Wszystkie prace zostały wykonane w ciągu zaledwie kilku tygodni.

5 września odbyło się również oficjalnie rozpoczęcie przebudowy remizy OSP w Leopoldowie, do której zostanie też dobudowana nowa część. Dotychczasowe pomieszczenia zostaną zmodernizowane, a w nowej części będzie garaż i zaplecze socjalno-techniczne.

Inwestycja, która ma być zrealizowana do końca 2022 roku, będzie kosztować prawie 780 tysięcy złotych z czego połowa to środki, które gmina pozyskała z budżetu państwa.

Nową drogę Trzeszczany - Bogucice i plac budowy w Leopoldowie poświęcił proboszcz parafii w Trzeszczanach ksiądz dziekan Marek Barszczowski w asyście księdza kanonika Włodzimierza Kwietniewskiego. Wśród gości byli: poseł Tomasz Zieliński, dyrektor zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Monika Zawiślak, dyrektor Cukrowni Werbkowice Maryla Symczuk, wykonawcy robót - Janusz Sadlik z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "Sadex" z Sitańca i Sławomir Maćkowski z firmy "Profil-Bud" z Gozdowa, przewodniczący Rady Gminy Trzeszczany Mariusz Pietnowski z radnymi oraz sołtysi sołectw Bogucice - Stanisława Tomaszczuk, Trzeszczany Pierwsze - Henryk Gałka i Leopoldów - Edward Kocaj z mieszkańcami.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/