Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Wzór wniosku o przyznanie dodatku węglowego obowiązuje zaledwie od kilkudziesięciu godzin, a w gminie Trzeszczany o nowe świadczenie już wystąpiło około 80 osób. Dokumenty przyjmuje miejscowy ośrodek pomocy społecznej, który na miejscu oferuje formularz w wersji papierowej i pomoc przy jego wypełnieniu.- Formalnie o dodatek węglowy można się starać także przez internet, ale większość naszych mieszkańców preferuje tradycyjną formę. Mamy odpowiednią liczbę wydrukowanych wniosków, a jeśli będzie trzeba zapasy zostaną uzupełnione - deklaruje wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.

Kierownik miejscowego ośrodka pomocy społecznej przyznaje, że pierwsi chętni na dodatek węglowy zgłaszali się już w środę 17 sierpnia, czyli w dniu gdy Ministerstwo Klimatu i Ochrony Środowiska opublikowało oficjalny wzór wniosku o przyznanie świadczenia. - Dzisiaj dokumenty przyjęliśmy już od około 80 mieszkańców, ale wydanych formularzy jest zdecydowanie więcej. Liczymy, że po wypełnieniu wrócą do nas w najbliższych dniach, choć jest na to czas do końca listopada - ocenia kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzeszczanach Andrzej Bogatko.
Jego zdaniem decyzje o przyznaniu nowego świadczenia będą podejmowane szybciej niż na przykład w przypadku "dodatku osłonowego". - Tutaj nie ma kryterium dochodowego, a o dodatek mogą się starać tylko osoby, posiadające wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, którego nie muszą dodatkowo potwierdzać, ponieważ zrobią to za nich nasi pracownicy - dodaje Andrzej Bogatko.

Dodatek węglowy w wysokości 3 tysiące złotych może otrzymać gospodarstwo, które do ogrzewania domu używa węgla lub innego paliwa stałego.
Poza GOPS formularz można pobrać ze stron: www.trzeszczany.pl lub www.gov.pl.
Wniosek o dodatek węglowy można złożyć też m.in. za pośrednictwem platformy ePUAP, ale w takim przypadku trzeba mieć podpis kwalifikowany lub profil zaufany.
Na rozpatrzenie wniosku i wypłatę pieniędzy gmina ma 30 dni.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/