Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach, w którego strukturze działa miejscowa biblioteka, otrzyma pieniądze z programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". O dofinansowanie starało się prawie 300 instytucji. Wsparcie dostanie 111. Placówce w Trzeszczanach Instytut Książki przyznał jedną z najwyższych dotacji - 25 tysięcy złotych.Do przyznanych 25 tysięcy złotych GOK musi dołożyć 5 procent wkładu własnego. - Środki te chcemy przeznaczyć na zakup kserokopiarki i 3 komputerów stacjonarnych w profesjonalnym oprogramowaniem, w tym pakietem biurowym i programem graficznym - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzeszczanach Stanisław Wojczuk. Podkreśla, że sprzęt, którym placówka obecnie dysponuje, ma ponad 10 lat, jest wolny i mało wydajny, a niektórych nowoczesnych programów w ogóle nie można używać. - Dzięki dotacji będziemy mogli poprawić zarówno jakość, jak i efektywność pracy - ci eszy się dyrektor GOK.

Tak jak do tej pory czytelnicy miejscowej biblioteki nadal będą mogli korzystać z systemu, który umożliwia m.in. sprawdzenie dostępności książek i ich rezerwację.

Dyrektor Wojczuk deklaruje, że GOK chce wykorzystać dotację jak najszybciej, ale na razie musi poczekać na podpisanie umowy potwierdzającej przyznanie dofinansowania i na pieniądze.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/