2 maja odbyły się wyjątkowe, uroczyste i pełne podniosłego charakteru obchody Gminnego Dnia Strażaka – święta wszystkich druhen i druhów, którzy z ogromnym poświęceniem stoją na straży naszego bezpieczeństwa.
Uroczystości rozpoczęły się przemarszem do kościoła w Trzeszczanach, gdzie następnie odprawiona została Msza Święta w intencji strażaków oraz ich rodzin. Był to czas wspólnej modlitwy, refleksji i wdzięczności za trudną, odpowiedzialną służbę oraz gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy uczestnicy udali się na plac przy świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach Pierwszych.
Tam głos zabrała Wójt Gminy Pani Aneta Karpiuk, pełniąca jednocześnie funkcję Prezesa ZG ZOSP RP w Trzeszczanach. W swoim wystąpieniu serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, wyraziła uznanie dla pracy strażaków, podkreślając ich odwagę, zaangażowanie i bezinteresowną służbę, a następnie złożyła im najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Wręczono również okolicznościowe życzenia, podkreślając ogromne znaczenie działalności OSP dla lokalnej społeczności. Kolejnym ważnym punktem uroczystości było poświęcenie nowego pojazdu strażackiego marki VOLVO dla OSP Trzeszczany zakupionego przez Gminę Trzeszczany za ponad milion trzysta tysięcy złotych.
Aktu poświęcenia dokonał ks. Dziekan Marek Barszczowski. Dalsza część obchodów odbyła się w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach Pierwszych, gdzie na uczestników czekał poczęstunek oraz możliwość wspólnej integracji i rozmów.
W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Pan Marek Ryś, Wiceprzewodnicząca Rady Pani Adriana Marciniak, Radni Rady Gminy w osobach- Pani Anna Micek, Pani Iwona Szymańska, Pani Ewelina Kondratiuk, Pan Andrzej Pirogowicz, Pan Mariusz Bucior, druhowie jednostek OSP Trzeszczany, Nieledew, Majdan Wielki, Mołodiatycze, Zadębce a także Mieszkańcy, którzy swoją obecnością okazali wdzięczność i szacunek dla strażackiej służby.
Całe wydarzenie przebiegało w niezwykle miłej, serdecznej i podniosłej atmosferze.
Piękna, słoneczna pogoda dodatkowo sprzyjała wspólnemu świętowaniu i integracji.
Dziękujemy KGW Trzeszczany Pierwsze za przygotowanie poczęstunku dla uczestników oraz wszystkim za obecność, wspólnie spędzony czas oraz za to, że razem możemy pielęgnować tak ważne tradycje!
Cała galeria zdjęciowa dostępna pod linkiem:
https://www.facebook.com/gminatrzeszczany?locale=pl_PL


















