Font size:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Mieszkańcy Zadębiec i okolicznych miejscowości bawili się w niedzielę 17 września na "Pikniku pieczonego ziemniaka". Głównym organizatorem imprezy było miejscowe koło gospodyń wiejskich, wspierane przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach, który po raz pierwszy przy tej okazji wykorzystał sprzęt nagłośnieniowy, kupiony dzięki wsparciu Unii Europejskiej.Menu na niedzielny festyn przygotowały gospodynie i gospodarze z Zadębiec, w którym najważniejszą pozycją były ziemniaki pieczone w ognisku. Oprócz tego organizatorzy serwowali m.in. bezpłatną watę cukrową i popcorn, kiełbaski z grilla, słodkości i napoje.
Najmłodsi uczestnicy imprezy niemal nie schodzili z dmuchanych zjeżdżalni, a także korzystali z przejażdżek bryczką i oglądali wnętrze wozu strażackiego.
O muzyczną oprawę pikniku zadbały zespoły, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach: "Ostrowiacy z kapelą" z Ostrówka, "Stokrotki" z Nieledwi, "Echo" z Trzeszczan, "Zorzanie" z Zadębiec i "Niepokorni".
Artyści korzystali z nowego sprzętu, który Gmina Trzeszczany kupiła dzięki środkom, pozyskanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Lepsze jutro" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Unijna dotacja została wykorzystana na zakup m.in. zestawu kolumn z mikserem cyfrowym i 12 mikrofonami. - To bardzo profesjonalny sprzęt, jakiego do tej pory nie mieliśmy. Jakość dźwięku jest nieporównywalna z tym, czym dysponowaliśmy do tej pory, co nie uszło uwadze zarówno wykonawców, jak i gości - cieszy się dyrektor GOK w Trzeszczanach Stanisław Wojczuk.
Nowy sprzęt kosztował około 78 tysięcy złotych, z czego ponad 50 tysięcy stanowiła dotacja z PROW

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/