Font size:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Trzeszczany razem obchodzili swoje święto. Z okazji dnia św. Floriana spotkali się na uroczystości, która odbyła się w sobotę 13 maja w Trzeszczanach Pierwszych.Oprócz strażackich delegacji, na placu przy miejscowej świetlicy zebrali się przedstawiciele m.in. gminnych władz samorządowych z wójtem Pawłem Lipskim i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie z młodszym brygadierem Piotrem Gronowiczem.

Wszyscy przemaszerowali do kościoła w Trzeszczanach, gdzie mszę świętą w intencji strażaków odprawił proboszcz tej parafii ksiądz Marek Barszczowski. W homilii przypomniał życiorys św. Floriana i podkreślił jak ważna, potrzebna i odpowiedzialna jest strażacka służba.

O odpowiedzialności i odwadze druhów mówili również wójt Paweł Lipski i Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie Piotr Gronowicz, którzy podziękowali strażakom za efektywną współpracę i bezinteresowną pomoc okazywaną potrzebującym.

Sobotnią uroczystość zakończyła wspólna biesiada przy grillu.

W gminie Trzeszczany jest siedem jednostek OSP w Leopoldowie, Majdanie Wielkim, Mołodiatyczach, Nieledwi, Zadębcach i w Trzeszczanach. Ta ostatnia jako jedyna działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/