Font size:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Zofia Soroka z Ostrówka, która jest jedną z najstarszych mieszkanek gminy Trzeszczany, skończyła 100 lat. Z tej okazji rodzina jubilatki zorganizowała uroczystość, na którą zaprosiła m.in. przedstawicieli gminnych władz samorządowych, przyjaciół i znajomych.Wszyscy spotkali się na mszy świętej w kaplicy w Ostrówku, którą odprawili obecny proboszcz parafii Gdeszyn ksiądz Bogdan Nowicki i poprzedni proboszcz ksiądz Mariusz Rybiński, który doskonale zna Zofię Sorokę. Po eucharystii jubilatka odbierała gratulacje, życzenia i urodzinowe prezenty m.in. od dzieci, wnuków i prawnuków, wójta gminy Trzeszczany Anety Karpiuk, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Moniki Piaseckiej oraz przedstawicielek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, w której Zofia Soroka podczas wojny była porucznikiem.
Wójt Aneta Karpiuk przekazała Pani Zofii kosz z upominkami oraz listy gratulacyjne od gminnych władz samorządowych i premiera. Z kolei kierownik USC Monika Piasecka wręczyła jubilatce kopię aktu urodzenia sprzed 100 lat, który zaginął w czasie wojny. Do życzeń i gratulacji dołączyły się przedstawicielki ŚZŻAK - Irena Olszewska i Kamila Maślanka.
Po uroczystości w kaplicy, ku całkowitemu zaskoczeniu Pani Zofii, jej rodzina zorganizowała urodzinowe przyjęcie w restauracji w Trzeszczanach,. Zaprosiła na nie 100 gości, a w prezencie wręczyła mamie, babci i prababci bukiet, składający się ze 100 róż.
Zofia Soroka z domu Drozd urodziła się 15 maja 1924 roku w miejscowości Jamnica w gminie Grębów w województwie podkarpackim. Gdy miała 8 lat jej rodzina przeniosła się do Ostrówka. Przez całe zawodowe życie jubilatka zajmowała się dużym, rodzinnym gospodarstwem, a obecnie cieszy się dobrym zdrowiem, poczuciem humoru i radością najbliższych. Pani Zofia dochowała się 3 dzieci, 5 wnuków i 3 prawnuków. Wszyscy podkreślają, że zawsze skupia wokół siebie rodzinę, a dla jej członków przygotowuje pachnący poczęstunek i nie wypuszcza z domu z "pustymi rękami".
Jak na prawdziwy jubileusz przystało podczas urodzinowego przyjęcia był tort, symboliczna lampka szampana i tradycyjne… 200 lat!
Zofia Soroka jedną z najstarszych mieszkanek gminy Trzeszczany. W kwietniu tego roku 101 urodziny obchodziła Anastazja Jarosz z miejscowości Bogucice.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/