Font size:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Konrad Klocek wśród uczniów klas I - IV i Sebastian Jachimczuk spośród uczniów starszych klas podstawówek z gminy Trzeszczany wiedzą najlepiej jak zapobiegać pożarom. To oni wygrali gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" i zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół powiatu hrubieszowskiego.
W eliminacjach gminnych, które odbyły się w środę 22 marca, wzięło udział 10 uczniów, po dwóch ze wszystkich podstawówek w gminie - w Mołodiatyczach, Nieledwi i Trzeszczanach. Wszyscy rozwiązywali pisemny test, który dotyczył m.in.: znajomości przepisów pożarniczych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Konrad Klocek z IV klasy Szkoły Podstawowej w Mołodiatyczach wypadł najlepiej w młodszej grupie, a ósmoklasista z Trzeszczan Sebastian Jachimczuk zdobył najwięcej punktów w kategorii uczniów starszych klas podstawówek.

Nad poprawnością zmagań czuwała komisja, w której znaleźli się opiekunowie uczestników eliminacji i przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Młodszy brygadier Piotr Bartko przewodniczył komisji, a na zakończenie rywalizacji, razem z zastępcą wójta gminy Trzeszczany Pawłem Lipskim, wręczył uczniom nagrody w postaci sprzętu turystycznego, książek i artykułów biurowych.
Zmagania zorganizował Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundował Urząd Gminy w Trzeszczanach.

Zwycięzcy eliminacji gminnych przygotowują się teraz do rywalizacji z rówieśnikami z powiatu hrubieszowskiego, która jest planowana na 12 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa

https://internet.gov.pl/