Dożynki Parafialno-Gminne Zadębce 2016
W niedzielę 28 sierpnia w miejscowości Zadębce obchodziliśmy Dożynki Parafialno-Gminne. Całość uroczystości rozpoczął uroczysty korowód dożynkowy w którym uczestniczyły poczty sztandarowe z OSP Zadębce, OSP Nieledew, OSP Mołodiatycze oraz OSP Trzeszczany, dzieci ze SP w Trzeszczanach, starostowie dożynek jadący bryczką, delegacje wieńcowe, władze samorządowe na czele z Panem Wójtem oraz zaproszeni goście i mieszkańcy.
Starostami dożynek byli mieszkańcy wsi Zadębce:
Krzysztof Błaszczuk i Agnieszka Guluk.
Po uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza proboszcza parafii Nieledew uczestniczyliśmy w obrzędzie przekazania chleba i prezentacji wieńcowej. Następnie starostowie dożynek wraz z wójtem i jego małżonką oraz przedstawicielami rady gminy podzielili chleb i częstowali nim wraz z miodem przybyłych gości.  Podczas Dożynek wystąpili:
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach, Zespół PROMYCZKI, Sabina Poterucha, Zespół OSTROWIACY, Gwiazda wieczoru-Zespół LILI, Zespół STOKROTKI, oraz Zespół TO i OWO na LUDOWO z Gródka. Zabawę taneczną poprowadził Zespół NO LIMIT z Werbkowic.
Podczas Dożynek odbyły się konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz na najpiękniejsze stoisko promujące sołectwo. Wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy:
I Sołectwo Nieledew
II Sołectwo Ostrówek
II Sołectwo Majdan Wielki.

Wyniki konkursu na najpiękniejsze stoisko promujące sołectwo:
I Sołectwo Trzeszczany
II Sołectwo Majdan Wielki
III Sołectwo Mołodiatycze.

Sponsorami Dożynek byli:
Lew-Pol Wiesław Leszyński, REAL S.A., Bank Spółdzielczy w Dołhobyczowie, Piekarnia Trzeszczany Dariusz Skiba, Zakład Kamieniarski Adam Knysz, usługi Transportowe Sławomir Stepaniuk, Drukarnia BRUNO, Stowarzyszenie Aktywnych Animatorów Kultury, Restauracja Arka Białopole.