Biuro Programu "Czyste Powietrze" otwarte
Od poniedziałku 1 kwietnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie działa Biuro Programu "Czyste Powietrze". Władze Powiatu Hrubieszowskiego podpisały stosowną umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Pawła Gilowskiego. 
Osoby zainteresowane dofinansowaniem do wymiany źródła ciepła i docieplenia jednorodzinnych budynków mieszkalnych mogą uzyskać osobiście informacje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00 w pokoju nr 13. W nowej lokalizacji możliwe będą konsultacje z ekspertem, który poinformuje zainteresowanych o zasadach Programu i udzieli odpowiedzi na pytania z nim związane. Wkrótce beneficjenci będą mieli także możliwość złożenia wniosków o dofinansowanie w nowym biurze.
Program priorytetowy „Czyste Powietrze” zakłada wsparcie finansowe dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy są zainteresowani ekologicznymi systemami ogrzewania oraz termomodernizacją budynków mieszkalnych. Więcej szczegółów dotyczących programu znajduje się na stronie 
http://powietrze.mos.gov.pl/

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
ul. Narutowicza 34, pokój nr 13
Godziny otwarcia 9.00 ‒ 13.30
Ekspert Programu Czyste Powietrze: Izabela Załoga
nr telefonu: 533 307 147