Uroczystości patriotycze oraz piknik rodzinny w Ostrówku
10 czerwca 2018 roku w Ostrówku odbyły się uroczystości patriotycze połączone z piknikiem rodzinnym. Główna część uroczystości rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych ze szkół,  ochotniczych straży pożarnych,  organizacji kombatanckich i organizacji rolniczych do miejscowej kaplicy, gdzie rozpoczęła się msza św w intencji  mieszkańców Ostrówka i okolic zamordowanych przez niemieckich okupantów 19 czerwca 1944roku. Mszę świętą odprawił proboszcz parafii Gdeszyn ks. Mariusz Rybiński. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół Ostrowiacy. Po uroczystej mszy świętej głos zabrał pan Stanisław Czarnota wójt Gminy Trzeszczany. W swoim wystąpieniu nawiązał do tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce na terenie Gminy Trzeszczany w czasie II wojny światowej. Następnie, delegacje złożyły wieńce przed pomnikiem pomordowanych. Po głównych uroczystościach organizatorzy zaprosili wszystkich gości na piknik rodzinny, którym towarzyszyła muzyka ludowa, wykonywana przez zespoły działające przy GOK w Trzeszczanach tj. „Twister”, grupa taneczna maluszków, Zespół Ludowy „Stokrotki” z Nieledwi, Zespół Ludowy „Echo” z Trzeszczan, Zespół Ludowy „Zorzanie” z Zadębiec, Zespół Ludowy „Ostrowiacy” z Kapelą oraz gościnnie zespół „Niepokorni”. Dla dzieci przygotowano atrakcje w postaci zjeżdżalni, dmuchańców, balonów, piłek do skakania. Uczestnicy pikniku mieli okazje bawić się, tak jak bawili się nasi pradziadkowie, przy dźwiękach muzyki ludowej do godz. 21.00.
Bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Ostrówek – Dom Rodzinny” – głównemu organizatorowi uroczystości, zarówno za przygotowanie pysznego bigosu, grilla oraz słodkości w postaci pączków dla wszystkich uczestników pikniku, jak również ławek i stolików.
Serdecznie dziękujemy zespołom, które swoim wystąpieniem sprawiły, że niedzielny piknik przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze.