Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

11 listopada odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystościach upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości udział wzięły delegacje wraz z pocztami sztandarowymi z terenu gminy, władze samorządowe, młodzież szkolna, pracownicy urzędu gminy, pracownicy podległych jednostek oraz zaproszeni goście. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu wszystkich uczestników uroczystości na cmentarz parafialny gdzie złożono kwiaty na grobie żołnierzy poległych w czasie wojny polsko – bolszewickiej w 1920 roku, przy pomniku żołnierzy AK oraz grobach żołnierzy służących pod wodzą gen. Andersa. Po złożeniu wieńców i zapaleniu symbolicznych zniczy nastąpił przemarsz do kościoła parafialnego gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego młodzież ze Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach zaprezentowała przygotowany specjalnie na tą uroczystość montaż słowno-muzyczny.

Następnie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny którą celebrował ks. proboszcz Marek Barszczewski w asyście pozostałych księży z parafii w Trzeszczanach. Po mszy świętej zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego wystąpienia Stanisława Czarnoty – Wójta Gminy Trzeszczany. Po przemówieniu nastąpiło przekazanie na ręce ks. proboszcza Marka Barszczewskiego dębu ufundowanego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę nieodległości dla parafii w Trzeszczanach przez Nadleśnictwo w Strzelcach.

Serdecznie dziękujemy pocztom sztandarowym ze Szkół Podstawowych, delegacjom i pocztom sztandarowym ochotniczych straży pożarnych, delegacji ŚZŻAK Koło Rejonowe Trzeszczany oraz wszystkim obecnym którzy wzięli udział w tegorocznych obchodach 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie