Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej. To święto całej oświaty, święto wszystkich nauczycieli, pedagogów, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi szkół.
Ten rok jest dla wszystkich niezwykle trudny. Pandemia koronawirusa przełożyła się na nasze życie codzienne i zawodowe. Dlatego też, w tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Trzeszczany były skromniejsze. W dniach 14-15 października br. do sali konferencyjnej Urzędu Gminy Trzeszczany – przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego – Wójt Gminy Trzeszczany Pan Stanisław Czarnota zaprosił dyrektorów i nauczycieli szkół, którzy zostali uhonorowani nagrodami Wójta Gminy. W spotkaniu uczestniczyła także insp. ds. oświaty Pani Anna Błaszczuk – Jeleń.
W tym roku doceniona została praca następujących osób:
1. Pani Małgorzata Korzeniowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach,
2. Pani Marta Kamieniecka – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Trzeszczanach,
3. Pan Andrzej Pachla – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieledwi ,
4. Pan Mariusz Adamczuk – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Nieledwi.
W trakcie spotkania Wójt skierował do nagrodzonych słowa uznania za wzorową pracę, za ich zaangażowanie w rozwój i wychowanie młodego pokolenia oraz za odpowiedzialność wynikającą z zawodu nauczyciela oraz pełnionych funkcji.
Pomimo skromniejszej formy spotkanie odbyło się w atmosferze wzajemnej życzliwości i troski o przyszłość gminnej oświaty. Na koniec Wójt Gminy Trzeszczany życzył wszystkim pracownikom oświaty dużo zdrowia, sukcesów zawodowych oraz cierpliwości i wiary, abyśmy przetrwali ten trudny dla wszystkich czas pandemii.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa