Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Po termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Nieledwi Gmina Trzeszczany ogłosiła kolejny przetarg na zdanie, współfinansowane z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Tym razem chodzi o przebudowę 16 odcinków dróg o łącznej długości około 9,5 kilometra.Prace będą prowadzone w sumie w 9 miejscowościach na drogach, które do tej pory były utwardzane różnymi materiałami. - Zimą trudno je było utrzymać w należytym stanie, przy wiosennych roztopach przejazd był utrudniony, a latem mieszkańcy narzekali na kurz. Po zakończeniu obecnie planowanych robót wszystkie te kłopoty powinny zostać rozwiązane, a komfort jazdy i życia będzie znacznie lepszy - mówi zastępca wójta gminy Trzeszczany Paweł Lipski.

Odcinki o rożnych długościach zostaną poprawione w miejscowościach: Nieledew, Mołodiatycze, Trzeszczany Pierwsze, Józefin, Ostrówek, Trzeszczany, Zaborce, Zadębce i Bogucice.
Potencjalni wykonawcy robót mają czas na zgłaszanie ofert do 14 kwietnia, a wszystkie prace potrwają 6 miesięcy.

Pieniądze z "Polskiego Ładu" powinny wystarczyć na pokrycie 95 procent kosztów, ale czy tak się stanie zależy od wyników przetargu.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa