Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Firma z Dołhobyczowa nadal będzie odbierać śmieci od mieszkańców gminy Trzeszczany. Nie zmienią się także zasady odbioru odpadów i wysokość opłaty śmieciowej. Umowa, która została podpisana w środę 18 stycznia, będzie obowiązywać do końca 2023 roku. Zgodnie z jej zapisami, firma która wygrała przetarg, będzie odbierać odpady komunalne z około 980 nieruchomości zamieszkałych i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Nieledwi. W ramach umowy firma z Dołhobyczowa ma również zorganizować raz na sześć miesięcy mobilne zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz starego sprzętu RTV-AGD i zużytych opon. Pierwsza jest planowana na marzec, a druga na sierpień.

Tak jak do tej pory odpady zmieszane i posegregowane będą odbierane raz w miesiącu, z możliwością dodatkowego odbioru frakcji zmieszanej z zabudowy wielorodzinnej po zgłoszeniu telefonicznym.
Pełny harmonogram odbioru odpadów na 2023 rok w wersji elektronicznej już teraz jest dostępny na stronie: trzeszczany.pl w zakładce "gospodarka odpadami", a w najbliższych dniach ma być dostarczony mieszkańcom także w formie papierowej.

Opłata śmieciowa nadal będzie wynosić 18 złotych od osoby, ale jeśli ktoś nie oddaje odpadów biodegradowalnych tylko gromadzi je na indywidualnych kompostownikach, może korzystać z ulgi w wysokości złotówki od osoby. Warunkiem z jej skorzystania jest złożenie nowej deklaracji.

Należności trzeba wpłacać raz na kwartał - do 25 stycznia, 25 kwietnia, 25 lipca i do 25 października na konto o numerze 85 9603 1029 2003 2900 0114 0054.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa