Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Zakończyła się przebudowa fragmentu sieci wodociągowej i budowa stacji uzdatnia wody w Nieledwi w gminie Trzeszczany. Uroczyste podsumowanie inwestycji, zrealizowanej dzięki wsparciu Unii Europejskiej, odbyło się w piątek 30 grudnia.- Nowy odcinek wodociągu ma ponad 4 kilometry długości, gdzie wyeliminowaliśmy rury azbestowo-cementowe. Z kolei stacja uzdatniania wody powstała od podstaw. Z nowego fragmentu sieci wodociągowej i SUW woda będzie dostarczana do 400 gospodarstw domowych w Nieledwi i kolejnych 27 w miejscowości Zadębce - podsumowuje wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.

Jednocześnie podkreśla, że realizacja tej inwestycji pozwoli znacznie ograniczyć liczbę awarii i zdecydowanie poprawić jakość wody w tej części gminy.

Prace kosztowały prawie 4 miliony złotych, z czego ponad 60 procent stanowiły środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Podczas piątkowej uroczystości wójt Stanisław Czarnota podsumował zakończony właśnie projekt i podziękował tym, którzy pomogli w jego realizacji. Nowy wodociąg i SUW poświęcił proboszcz parafii w Trzeszczanach ksiądz Marek Barszczowski, a wśród gości byli poseł Tomasz Zieliński, dyrektor Cukrowni Werbkowice Maryla Symczuk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie Ewa Krasnopolska, projektantka Teresa Wajszczuk i wykonawca robót Andrzej Smyk, a także zastępca wójta gminy Trzeszczany Paweł Lipski, kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Trzeszczanach Waldemar Kwiatkowski oraz radni i mieszkańcy.

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa