LISTA DYSTRYBUCJI JODKU POTASU
Lista punktów dystrybucji tabletek jodku potasu na terenie Gminy Trzeszczany w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego:
Lp. | Jednostka rozwijająca PWTJP | Adres rozwinięcia PWTJP | Odpowiedzialny za rozwinięcie (kierownik jednostki) |
|
OSP Trzeszczany
| Trzeszczany Pierwsze 194, 22-554 Trzeszczany | Prezes OSP |
|
OSP Mołodiatycze
| Mołodiatycze 84 22-554 Trzeszczany | Prezes OSP |
|
OSP Nieledew
| Nieledew 48 22-554 Trzeszczany | Prezes OSP |
OSP Drogojówka
| Drogojówka 22 22-554 Trzeszczany | Prezes OSP | |
|
OSP Zadębce
| Zadębce 58 22-554 Trzeszczany | Prezes OSP |
OSP Leopoldów
| Leopoldów 23 22-554 Trzeszczany | Prezes OSP | |
OSP Majdan Wielki
| Majdan Wielki 22 22-554 Trzeszczany | Prezes OSP |
Jest to działanie prewencyjne - obecnie punkty nie działają, zostaną uruchomione tylko w przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego.
Przygotowanie planu dystrybucji tabletek jodku potasu na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego jest standardową prewencyjną procedurą, związaną z zarządzaniem kryzysowym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.
W obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje, nie ma więc podstaw, żeby rozpoczynać wydawanie tabletek jodku potasu.
Zachęcamy także do zapoznania się z broszurą informacyjną na temat profilaktyki jodku potasu.