Rozmiar czcionki:
Menu
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany
shape
Gmina Trzeszczany
Gmina
Trzeszczany

Obchody święta plonów w gminie Trzeszczany wracają do tradycyjnej formuły. Tegoroczne dożynki odbędą się w niedzielę 21 sierpnia, a ich gospodarzem będą Mołodiatycze. Przed rokiem, ze względu na pandemię, uroczystość zorganizowana w Trzeszczanach miała symboliczny charakter. Miejscowi rolnicy podziękowali za zbiory na mszy świętej, ale dożynkowego festynu z występami artystycznymi nie było.

Tym razem święto plonów odbędzie się już pełnej krasie z konkursem wieńców dożynkowych i stoisk, występami lokalnych zespołów i zabawą pod chmurką.

Niedzielną uroczystość w centrum Mołodiatycz rozpocznie o 15.00 polowa msza święta. Po eucharystii tegoroczne żniwa podsumuje wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota, a kilkanaście delegacji zaprezentuje wieńce dożynkowe i swoje stoiska. Zarówno kompozycje wieńcowe, jak i promocyjne kramy wezmą udział w tradycyjnym konkursie, którego wyniki mają być ogłoszone w wieczornej części dożynek. Prezentację wieńców poprzedzą obrzędy dożynkowe, a w roli starostów w tym roku wystąpią Barbara Grandys i Radosław Pająk z Mołodiatycz.
Święto plonów będzie również okazją do prezentacji dorobku artystycznego zespołów, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach. Na plenerowej scenie pojawią się: "Echo", "Niepokorni", "Ostrowiacy" z kapelą z Ostrówka, "Zorzanie" z Zadębiec, "Stokrotki" z Nieledwi oraz zespoły taneczne "Disco Kids" i "Twister" z domu kultury w Nieledwi.

Do udziału w tradycyjnym święcie plonów i wspólnej zabawy zapraszają wójt, proboszcz i Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach oraz Sołectwo Mołodiatycze.

Dożynki 2022

Swiss Contribution

logoobserwatoriummale

Parafia w Trzeszczanach

ePUAP

PCZK Hrubieszów ostrzeżenia o zagrożeniach

Monitor Polski

Dziennik Ustaw

Powiat Hrubieszów

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

mikroporady.pl

Lubelskie

Informacyjna Agencja Samorządowa